قیمت نان تغییر نکرده است

فردای کرمان – گروه اقتصاد: سرپرست اداره کل غله و خدمات بازرگانی استان کرمان گفت که در قیمت نان هیچ تغییری داده نشده و فقط به نسبت افزایش حجم نان، بنا به درخواست فرمانداران و سلیقه‌ی مردم، قیمت آن اضافه شده است.

به گزارش فردای کرمان به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری کرمان، داریوش ماهری در کارگروه ساماندهی گندم، آرد و نان استان کرمان، بیان کرد: «در قیمت نان هیچ تغییری داده نشده و فقط نسبت‌های حجمی بنا به درخواست فرمانداران و سلایق مردم تغییر داده شده است».

وی افزود: «سلیقه‌ی مردم کرمان بر نان‌های حجیم‌تر است و متناسب با آن هم قیمت اضافه شده است، نرخ حمل هم با تغییرات خیلی اندک در حجم نان اعمال شده تا شریان اصلی داد و ستد با مشکل مواجه نشود».

ماهری گفت: «سعی شده رقم‌های خریداری مردم خُرد نباشد، مشکل این بود که وزن چانه‌های خمیر کوچک شده بود، نانوایی‌ها هم مشکل در پخت داشتند و هم این‌که به سمت دو چانه رفته بودند و سلیقه‌ای اعمال می‌شد».

وی اظهار کرد: «وزن‌های جدید نان‌ها در قالب کارگروه شورای آرد و نان استان ابلاغ می‌شود و برای رعایت بهداشت هم اگر نانوایی تخلفی داشته باشند از سهم آرد آن‌ها کم می‌شود».

استاندار کرمان هم در این نشست نظارت جدی بر نان به لحاظ قیمت و بهداشت را مورد تاکید قرار داد و بیان کرد: «سازمان صمت و تعزیرات در نظارت بر قیمت‌ها و کیفیت نان و دانشگاه علوم پزشکی بر رعایت نکات بهداشتی دقت کافی را داشته باشند».

محمدجواد فدائی خاطرنشان کرد: «ما مسئول هستیم، اگر در نظارت‌ها کوتاهی کنیم و نان گران یا غیربهداشتی به دست مردم برسد، باید پاسخگو باشیم».

استاندار کرمان، نظارت مستمر و حساسیت و دلسوزی دستگاه‌های نظارتی را در کیفیت و کمیت نان مورد تاکید قرار داد. /پ

دیدگاهتان را بنویسید

سایت رهبری

رهبر معظم انقلاب اسلامی

سایتهای مهم

rohani2_6748

banner_9387

bazresi

پیشنهاد و انتقاد و ارتباط با مدیر

email

سامانه ها
سامانه خرید دانه روغنی

سامانه خرید دانه روغنی

فروش گندم در بورس

فروش گندم در بورس

سامانه جامع فنی مهندسی

سامانه جامع فنی مهندسی

سامانه جامع فناوری اطلاعات

سامانه جامع فناوری اطلاعات

 

بازدید سایت
کیفیت نان در استان کرمان چگونه است؟