تقدیر استاندار کرمان از اداره کل غله جهت راه اندازی مراکز خرید

در ابتدای جلسه مهندس ماهری سرپرست اداره کل غله وخدمات بازرگانی با اشاره به وضعیت موجودی سیلوهای استان کرمان در زمینه گندم و خرید تضمینی امسال گفت: در سال جاری اداره کل غله و خدمات بازرگانی استان کرمان با برنامه ریزی دقیق و به موقع با وارد کردن کارخانجات آرد سازی به چرخه خرید گندم و احداث مراکز موقت در سطح استان توانست علی الرغم مشکلات فراوان در فصول خرید از جمله کمبود ناوگان حمل و گستردگی مزارع گندم در سطح استان بدون مشکل و با حداقل هزینه به بهترین نحو ممکن عملیات خرید تضمینی گندم را مدیریت کند که این موضوع رضایت جامعه کشاورزی و مسئولین استانی را نیز در پی داشته است.
وی خاطرنشان کرد: اداره غله در سال جاری ۹ مرکز فعال در جنوب استان و همچنین ۵ مرکز فعال در شمال استان دائر نمود که این مراکز مجموعا ۱۵۲ هزارتن گندم مازاد برنیاز کشاورزان را خریداری نموده اند و براساس آمارهای سامانه بانک کشاورزی تا کنون با حمایت قابل تقدیر شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران قریب به ۹۵ درصد وجه گندم خریداری شده به حساب کشاورزان استان واریز شده و روند پرداخت مطلوب مطالبات کماکان ادامه دارد.
ماهری ادامه داد: امسال با تغییرات کلان سیاستهای GTC  خرید گندم دروم که بخش عمده ای از تولید شمال استان را به خود اختصاص داده به مقدار ۳۶ هزار تن مستقیما توسط کارخانجات ماکارونی سازی و با همکاری سازمان جهاد کشاورزی و نظارت اداره کل غله صورت گرفت.
به گفته ماهری خرید گندم در جنوب استان کرمان به صورت کامل به اتمام رسیده و در شمال استان نیز از مرحله پیک خود عبور کرده و براساس پیش بینی تا اوایل مردادماه سال جاری به اتمام خواهد رسید.
 سرپرست اداره کل غله و خدمات بازرگانی استان کرمان عنوان کرد: همچنین در بحث سبوس گیری مطابق با مفاد استاندارد ۱۰۳ درصد سبوس گیری به میزان ۱۲ درصد برای نان سنگک و ۵/۱۳ درصد برای سایر نانها مصوب شد .
دراین جلسه استاندار کرمان نیز اقدام اداره کل غله را جهت راه اندازی مراکز خرید استاندارد در سطح استان اقدامی موثر و مثبت عنوان نمود و در این خصوص از اقدامات صورت گرفته تشکر و قدردانی کرد .همچنین در ادامه جلسه مباحثی از جمله سهمیه بندی کارخانجات ارد مطابق دستورالعملهای اجرایی مطرح و تصمیماتی در این خصوص اتخاذ گردید .

دیدگاهتان را بنویسید

سایت رهبری

رهبر معظم انقلاب اسلامی

سایتهای مهم

rohani2_6748

banner_9387

bazresi

پیشنهاد و انتقاد و ارتباط با مدیر

email

سامانه ها
سامانه خرید دانه روغنی

سامانه خرید دانه روغنی

فروش گندم در بورس

فروش گندم در بورس

سامانه جامع فنی مهندسی

سامانه جامع فنی مهندسی

سامانه جامع فناوری اطلاعات

سامانه جامع فناوری اطلاعات

 

بازدید سایت
کیفیت نان در استان کرمان چگونه است؟